Strona Samorządu Uczniowskiego przy SP nr 1 w Żninie


Idź do treści

Menu główne:


Michał Gebler

Nasi absolwenci

5. Czy chętnie uczestniczyłaś/ uczestniczyłeś w organizowanych zabawach, imprezach, akcjach charytatywnych?
Szczerze mówiąc nie pamiętam zbyt wielu imprez organizowanych w szkole. Jedyną większą imprezą, którą pamiętam są otrzęsiny na początku gimnazjum, gdzie moja klasa musiała przebrać się za ludy arabskie.
6. Wolałaś/ wolałeś spędzać czas wolny z rówieśnikami czy uczyć się?
Wydaje mi się, że więcej czasu spędzałem na nauce. Zwłaszcza w okresie gimnazjum. Jednak zawsze starałem się znaleźć czas dla znajomych.
7. Które wydarzenie ze szkoły utknęło Tobie najbardziej w pamięci? Dlaczego?
Wyjazd na pierwszy etap konkursu z historii. Pamiętam to bardzo dobrze, ponieważ byłem chory i miałem wtedy prawie 40 stopni gorączki. Byłem pewny, że się nie uda. Na szczęście udało się przejść dalej i to z całkiem niezłym wynikiem.
8. Słowo, które kojarzy się Tobie z tą szkołą to……………
Pewna beztroska, dzieciństwo. Jedyne co trzeba było robić to się uczyć. Widzę to zwłaszcza teraz, gdy mam coraz więcej obowiązków i ciężko znaleźć na coś czas.
9. W jakim stopniu i czy w ogóle zmieniłaś/ zmieniłeś się od czasu opuszczenia murów żnińskiej Jedynki?
Myślę, że dużo się nie zmieniłem. Przynajmniej mam taką nadzieję. Możliwe, że jestem bardziej pewny siebie i zdecydowany.

1. Jakie przedmioty najbardziej lubiłaś/ lubiłeś?
Najbardziej lubiłem przedmioty humanistyczne: historię, język polski i języki obce. Mimo że z przedmiotów ścisłych nie byłem najgorszy, to jednak nie lubiłem ich zbytnio. I tak w sumie zostało do dzisiaj.
2. Czy udało się Tobie spełnić swoje oczekiwania dotyczących swojego dorosłego życia?
Wydaje mi się, że tak. Mimo że dopiero kończę studia i jeszcze wiele przede mną, to jak na razie idzie wszystko po mojej myśli. I mam nadzieję, że tak pozostanie gdy już niedługo będę próbował dostać się na aplikację prawniczą.
3. Jak wspominasz tę szkołę?
Bardzo dobrze. Dzięki niej udało mi się dostać do żnińskiego liceum, tak jak planowałem. Pośrednio także dzięki niej zdałem maturę, dostałem się na studia i udało mi się zdać wszystkie egzaminy, ponieważ sposób i plan nauki, jaki wypracowałem w trakcie nauki w Jedynce cały czas jest taki sam. I cały czas się sprawdza.
4. Który z nauczycieli Twoim zdaniem był najmilszy, który najbardziej wymagający?
Całą kadrę nauczycielską wspominam bardzo dobrze. Moim zdaniem najmilszym nauczycielem był Pan Marcin Szary. Cały czas wspominam i pamiętam jak Pan mówił, że nie ma takiego koloru jak szary, ale jest siwy i że „no że” to są w kuchni. Natomiast najbardziej wymagającym nauczycielem była Pani Droszcz. Przy czym była też bardzo sprawiedliwa i potrafiła zmobilizować do nauki. Miło wspominam także gimnastykę, którą Pani przeprowadzała w trakcie lekcji matematyki.

10. Czy chciałabyś/ chciałbyś wrócić do nas ot tak, dla wspomnienia swych szkolnych lat?
Oczywiście! Mam nadzieję, że w wolnej chwili uda mi się kiedyś przyjść na dłużej, powspominać i zobaczyć co w szkole się zmieniło.
11. Co uważasz za swój największy sukces/ największe osiągnięcie w szkole?
Zdecydowanie udział w konkursie wojewódzkim z historii i zdobycie w nim tytułu laureata. Dzięki temu byłem zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego. Do tego konkursu przygotowywał mnie Pan Mirosław Pilarski za co chciałbym jeszcze raz podziękować. Bez Pana pomocy na pewno by się nie udało.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego